2.11.09

Skąd się biorą kredki?

Musicie to obejrzeć. Scena, gdy gotowe kredki wyłaniają się z formy, zapiera oddech. Nie przegapcie też Maszyny Która Pakuje Do Pudełek.Film pochodzi z Ulicy Sezamkowej. Jego starsza wersja (z pouczającym komentarzem) pojawiła się w dziecięcym programie PBS Okolica Pana Rogersa. Do obejrzenia [tutaj].

________
Wszystko to znalazła dla nas Marta Tymowska, która pisze tak:

"Jak powstają kredki", "Jak się robi tenisówki", "Z wizytą u lekarza", "Na budowie", "Jak się gra na trąbie", "Co zrobić, gdy czujesz gniew", "Nigdy cię nie wciągnie rura od wanny" - to tylko kilka tytułów z 900 odcinków programu Mister Rogers' Neighborhood, który pojawił się w amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS w 1968 roku i jest wyświetlany dodzisiaj.

Program stworzył i prowadził Fred Rogers, cieszący się niesłychaną popularnością wśród dwóch pokoleń dzieci. Na pytanie kim jest, odpowiadał:"kompozytorem, pianistą, producentem telewizyjnym, performerem prawie z przypadku, mężem, ojcem, dziadkiem i prezbiteriańskim pastorem. Dzięki temu mogę pomagać dzieciom zmierzyć się z troskami dzieciństwa a ich rodzicom odnaleźć więź z dziećmi, którymi niegdyś byli."

Fred Rogers zmarł w 2003 roku, ale nadal działa Family Communications - organizacja non-profit, którą założył w 1971 roku, żeby produkować program.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz