2.1.10

Na Chłodnej wielokropkowi odpadł nawias


(...) jeszcze w całości. Fot. Agencja Gazeta

"Na Chłodnej wielokropkowi odpadł nawias"
. Nie mogliśmy przeoczyć tego fascynującego tytułu w Gazecie Stołecznej.

Żeby tam odpadł! Z tekstu wynika, że "jeden z nawiasów najprawdopodobniej przekłuli idący na zabawę sylwestrową imprezowicze". Pozostałe "kropki i nawiasy bardzo szybko tracą powietrze, gną się, trzeba je codziennie ze specjalnych podnośników dopompowywać".

Nie jest łatwo z interpunkcją w przestrzeni publicznej... Liny za słabe, zaczepy nie takie, a mróz zaszkodził materiałowi, z którego wykonano baloniki. "Instalacja planowana była na letnie miesiące, zimowe temperatury mylar źle znosi".

Może lepiej zaczekać do wiosny? Niestety - jak się dowiadujemy z Gazety - "z powodów budżetowych Muzeum Historii Żydów Polskich musi zrealizować wielokropek do końca grudnia".

W tej sytuacji nie ma pewności, że baloniki przetrwają i spełnią się nadzieje p. Rudzińskiej z MHŻP: "Mamy nadzieję, że instalacja dotrwa na Chłodnej przynajmniej do 14 stycznia, kiedy w Nowym Wspaniałym Świecie organizujemy towarzyszącą jej konferencję." Trzymamy kciuki.

W tym miejscu należałoby postawić, przepraszam, zrealizować kropkę. Dodajmy jeszcze, że wielokropek "symbolizuje tematy tabu, (...), na Chłodnej, są to głównie relacje polsko-żydowskie. Zawieszono go w miejscu, gdzie w czasie wojny istniała kładka łącząca dwie części getta".


Już tylko ...) Fot. Alina Gajdamowicz

1 komentarz:

  1. Anonimowy4/20/2012

    na marginesie - ładny ten kościół Marconiego i fajna jego fotka z nawiasami

    OdpowiedzUsuń