26.12.09

Piękna Helena z CDT


Dziś starogreckie reklamy z czasów wczesnego Gomułki. Wszystkie reprodukcje pochodzą z programu operetki "Piękna Helena" (premiera 16 maja 1957 r.). Projekt: Józef Mroszczak.
________
Nasz nowy korespondent, Jan Rabanowski, opowiada, jak zdobył ten cenny zabytek podczas wielkiej wyprzedaży w warszawskim BUW-ie:

W poniedziałek zaraz po otwarciu nekroteki ustawiam się w długiej kolejce na poziomie -1. Po 20 minutach jestem już przy wejściu, a ludzie (wszelkiej wiekowej maści) wtaszczają wypełnione po brzegi książkami ikeowskie torby. Wreszcie dostaję się do środka. Tłok. Tu nikt nie ma czasu na wewnętrzny ogląd. Chwytam książki z atrakcyjną okładką. Schylam się, kucam, przeciskam, dosięgam, wracam, zawracam, nie poddaje się. Po 40 minutach robi się luźniej i nie tak gorąco. Wychodzę.

W domu oglądam zdobycze i bardzo zadowolony stwierdzam, że udało się coś fajnego przynieść. Program operetki „Piękna Helena” z 1958 roku, w ślicznym opracowaniu graficznym. Jak się później dowiaduję, autorem jest profesor Józef Mroszczak, znany polski plakacista, twórca biennale plakatu.

A reszta moich nabytków to:
  • Rozmowy po kinie
  • Co należy wiedzieć o ciąży, porodzie i połogu
  • Ostatnie notatki Martina Bormanna
  • Polish architecture
  • O proces Bolesława Bieruta i wspólników
________
A TERAZ REKLAMY (klikajcie, żeby powiększyć):
________
Podziękowanie za skanowanie dla Grzegorza Rabanowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz